Sensoneo se představilo předsedkyni Evropské komise Ursule von der Leyenové

signal-2021-06-22-171338+(2).jpg

Pondělí 21. květen byl pro Slovensko velmi významným dnem - předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová navštívila Bratislavu, aby oznámila schválení slovenského plánu obnovy Evropskou komisí. Slovensko bylo mezi 27 zeměmi EU pátou nejrychlejší zemí, která odevzdala plán.

“Rychlost je dobrá, ale ješte důležitější je kvalita. A v tomto plánu je kvality dost,” uvedla von der Leyenová podle portálu euractiv.sk. Při hodnocení plánu brala Evropská komise v úvahu, zda bude minimálně 37 procent z celkového balíku 6,3 miliard eur investováno do projektů zaměřených na zelenou obnovu a minimálně 20 procent do digitalizace. Slovensko dosáhlo této hodnoty se 43 procenty zaměřenými na ochranu klimatu a 21 procenty, které půjdou do projektů zaměřených na digitalizaci.

U příležitosti této návštěvy dostaly nejvýznamnější slovenské inovativní společnosti možnost představit von der Leyenové svá řešení a diskutovat s ní o jejich potenciálu pro pozitivní zelenou změnu - Sensoneo mezi nimi samozřejmě nemohlo chybět. Výkonný ředitel společnosti Sensoneo Martin Basila ocenil zájem předsedkyně Evropské komise o technologie: “Je pro nás čest, že částí návštěvy paní von der Leyenové bylo také představení top slovenských inovativních společností se zaměřením na cíle Zelené dohody pro Evropu a biotechnologie. Upřímně jsme měli radost z jejího aktivního zájmu o různé technologie a z faktu, že první slova jejího proslovu byla věnována právě inovativním společnostem, které pomáhají budovat ekosystém podporující plán obnovy.”

Sensoneo v roce 2020 uspělo v celoevropské výzvě EIC Accelerátor, zaměřené na inovativní technologické projekty podporující cíle Zelené dohody pro Evropu. EIC Accelerátor (dříve známý jako SME Instrument) je finanční schéma programu Evropské inovační rady (EIC) v evropském programu Horizont 2020. Jeho cílem je podpořit vývoj špičkových evropských technologických inovací a jejich vstup na trh. Program je navržen pro malé a střední podniky s revolučními nápady, podloženými podnikatelským plánem s potenciálem globální expanze. Výzva vyhlášená v květnu 2020 byla orientována na projekty podporující cíle Zelené dohody pro Evropu – inovace, které podporují společenský přechod k udržitelnosti a zároveň konkurenceschopnost a vedoucí postavení EU v oblasti adaptace čistých technologií.

Previous
Previous

FCC Slovensko od června spouští ve spolupráci se SENSONEO nové řešení pro sledování výsypu odpadů.

Next
Next

Senec zavádí inovativní odpadová řešení